10 May 2014

język polski

[Reproduced from 2009]

Czwartego czerwca wszyscy Europejczycy mieszkający w Anglii mogą wziąć udział w głosowaniu do Parlamentu Europejskiego. W regionie North West wybory odbywają się zgodnie z ordynacją proporcjonalną, co oznacza, że głos oddany na partię decyduje o przydzieleniu mandatów kandydatom.

Według tego systemu Partia Pracy (Labour Party), Liberalni Demokraci (Liberal Democrats), Partia Konserwatywna (Conservatives) mają zagwarantowaną obecność w Parlamencie jako największe partie. Natomiast aby móc sie stać kolejną frakcją należy zdobyć 7-9% głosów.


W tym regionie partiami, które będą konkurować o te głosy są Zieloni (Green Party) i neofaszystowska Brytyjska Partia Narodowa (BNP). Jeśli Zieloni zdobędą silniejsze poparcie niż BNP, z pewnością zapobiegnie to uzyskaniu mandatu Narodowcom, natomiast w przeciwnym razie to oni zasiądą w Parlamencie.


Więc jeśli jesteś Europejczykiem, jeśli pracujesz lub uczysz się w Anglii, weź udział w czerwcowych wyborach tu na miejscu. To od Twojego głosu może zależeć czy lider skrajnej neofaszystowskiej prawicy zasiądzie w Parlamencie Europejskim.


Oto przykłady praktyki politycznej BNP:Nie ulega wątpliwości, że Brytyjska Partia Narodowa ma silne finansowe wsparcie od skrajnie prawicowych zwolenników, natomiast ludzie, którzy na nią głosują ignorują jej kryminalne zarzuty będąc rozczarowanymi innymi partiami.

Jeśli nie jest ci obojętne kto zasiądzie w Parlamencie Europejskim i nie chcesz by neofaszyści mieli wpływ na Europę zarejestruj się aby móc wziąć udział w głosowaniu. Głosować możesz listownie po zarejestrowaniu na stronie www.aboutmyvote.co.uk.


Jeśli otrzymałeś/aś tę informcję pocztą elektroniczną, prześlij ją do swoich znajomych i krewnych mieszkających w Anglii. Pamiętaj, że to właśnie w North West wygrana Narodowców jest najbardziej możliwa, ale może sie zdarzyć w każdym innym regionie, jeśli ludzie nie pójdą do urn.


Dlatego dodatkowo jesteśmy wspierani przez inne partie jak Respect Coallition, która popiera nas przeciwko Narodowcom. W poprzednich wyborach europejskich sumaryczne poparcie dla partii anty-rasistowskich wynosiło 6.8%, natomiast dla Narodowców 6.4%. Dlatego potrzebne jest nam Twoje wsparcie.


Jeśli zarejestrujesz się by móc zagłosować listownie materiały do głosowania powinny zostać nadesłane około 21-ego maja, lub, jeśli się wstrzymasz do 4-ego czerwca, będziesz mógł/mogła zagłosować w lokalnym punkcie wyborczym.


W imieniu większości Brytyjczyków, którzy odrzucają rasizm i są otwarci dla wszystkich obywateli Unii, pragnę podziękować za uwagę.


Obywatele Unii Europejskiej - Formularz rejestracji wyborcy w wyborach do Parlamentu Europejskiego (GB)

1 comment:

Peter Cranie said...

I note that Socialist Unity also have a message up in Polish here http://www.socialistunity.com/?p=3761